Yaşam enerjisi olarakta adlandırılan biyoenerji evrende var olan enerjinin kişinin vücuduna aktarılmasıdır. Biyoenerji zihinsel, fiziksel ve ruhsal bedenimizi tamamıyla etkilemektedir. Evrenden aldığımız bu enerji vücut dinamiğine, bağışıklık sistemine metabolizma ve hormonlar üzerine etki eden güçtür.

Biyoenerji de amaç, vücudun iç dinamiklerini harekete geçirerek, enerji dengemizi sağlamak , mevcut enerjimizi pozitif enerjiye dönüştürmekle ruhsal ve fiziksel iyileşme sağlamaktır.

İnsanların vücudunu çevreleyen elektromanyetik alanın bir çok önemli fonksiyonu vardır. İnsan aurası, fiziksel bedeni çevreleyen ve çeşitli renklerde algılanan bir enerji alanıdır. Bu alan bedeni her yönden sarar. Üç boyutludur. Sağlıklı bir bireyde, bedenin çevresinde elips ya da yumurta şekli oluşturur. Bedenin çevresinde 2,5-3 m olduğu kabul edilir. Birey spritüel olarak geliştikçe arasının enerjetik titreşiminin arttığı ve buna bağlı olarak fiziksel olarak sağlıklı olacağı hem de dışsal güçlerden o oranda az etkileneceği kabul edilir.

Aurik alanları zayıf olanlar dışsal etkilerden daha çok negatif olarak etkilenir. Bunlar kolay yorulma, çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkması vs.dir.

Biyoenerji; Tıbbın pes ettiği yerde en çaresiz hastalıkları bile iyileştiren içsel enerjidir.

Biyoenerji ingilizce bir kelimedir. Türkçesi “Yaşam Akımı “dır. Kozmik bir akımdır. Bilimsel bir konudur. Biyoenerji, Frekanslar ve enerjitik dalgalar halinde devamlı olarak dalgalar halinde evrene akan bir hayat akımıdır. Evrenin ve onun içinde yer alan tüm unsurların hayat hareketlerine devam etmesi buna bağlıdır. Bir atomun elektronlarının çekirdek etrafındaki yörüngelerinde hareketleri de buna bağlıdır.

Her şey kozmik biyoenerjiye muhtaç olarak varlığını sürdürmektedir. Vücudumuzun kas, kemik, sinir gibi organlarında titreşimler meydana geldiğinden, müthiş bir enerji ile donatılmış bulunmaktayız ve bu enerjiye bioenerji adı verilmektedir. Bioenerji herkeste bulunabilen bir enerjidir. Bioenerjiyi kullanmayı öğrenebilen her kişi bu meziyetini iyileştirici amaçlı kullanabilmektedir. Böyle kişilere bioenerjist adı verilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Seans sırasında ne hissederim?

Hasta seans sırasında özel bir duygu içinde olması gerekmez, ancak bazı özel reaksiyonlar olabilir. Genellikle seans alınırken kişi, sıcaklık, karıncalanma, soğukluk, basınç duygusu hissederler.

Terapi için hazırlanmak gerekir mi?

Terapi için özel bir hazırlık gerekmez, önemli olan tüm sorunlarınızı evde bırakın. Rahat bir terapi için telefon görüşmeleri, iş, bilgisayar, diğer kaygıları bir kenara bırakın.

Ne zaman ilk fark edebilirsiniz?

Bir çok durumda sonuçlar ilk seanstan sonra görülmeye başlar.

Seans ne kadar sürer?

Seanslar yaklaşık 30 ile 45 dakika arasındadır.

İlaç yerine kullanılır mı?

Hayır ilaç yerine geçmez. Tamamen farklı bir uygulamadır. Seanslar devam ettiği sürece ilaçlara devam edilmesi tavsiye edilir.

Seans giyinik mi alınır?

Evet, seans giyinik olarak sadece ayakkabı, metal eşyalar ve çoraplar çıkartılarak sedyede gerçekleştirilir.

Terapi almak için inanmak zorunda mıyım?

Hayır, mükemmel sonuçlar almak için inanmak zorunda değilsiniz. Elbette inanan kimselerle çalışmak daha kolaydır. Aslında önemli olan kişinin şifa bulma isteğidir.