Geleneksel Çin Tıbbı’nın bir dalı olan AKUPUNKTUR, vücuda iğne batırmak suretiyle insanda var olduğuna inanılan ve “Qi” olarak isimlendirilen enerjinin dengelenmesini sağlar.

akupunktr1

Doğu tıbbında hastalıkların Qi enerjisinin vücutta tıkanması veya birikmesi sonucu oluştuğuna inanılır. Bu tıkanıklık veya birikim neticesinde akamayan enerji dokuları besleyemez ve eksiklik meydana gelir. Tam tersi de mümkündür: Enerji birikim veya fazlalığı dolayısıyla dokularda yine rahatsızlıklar olacaktır. Dolayısıyla biz enerjinin dokularda ne fazlalığını ne de eksikliğini isteriz. Asıl olan bu enerjinin tüm vücutta denge halinde bulunmasıdır.

Vücuda batırılan iğne, tıkalı olan kanalları açar ve enerjinin düzenli şekilde akışını yeniden sağlar. Dokular enerji ile yeniden dolar ve normal fonksiyonlarını görmeye devam ederler.

Küçük ve ince uçlu iğnelerle yapılan bu tedavi insana zarar vermez! Canını yakmaz. Yan etkisi yoktur. tüm vücuda uygulanabilir. Kozmetikten baş ağrısına, organların fonksiyon bozukluklarından psikolojik hastalıklara kadar hemen hemen her alanda tedavi edicidir. Türkiye’de sadece hekimler tarafından uygulanır.

Akupunkturla ilgili daha detaylı bilgi için bu sitemizi incelemenizi öneririz.

Kategoriler: Akupunktur