Kasım ayı hacamat günleri, Kasım ayında hangi günlerde hacamat yaptırmak gerekir, Hacamat için en uygun günler, Hacamat uygulanabilen günler, Kasım ayında hacamat

Hacamat vücutta genel bir detoks etkisi yaparak toksinlerin dışarı atılımını sağlar. Hacamat yaptıran kişiler, hacamattan sonra kendilerini daha rahat, genç ve dinamik hisseder. Üzerlerinden bir ağırlık kalkmış gibi olurlar.

Aralık Ayı Hacamat Günleri >>>

Hacamat cerrahi bir işlemdir. Klinik şartlarda, temiz ve hijyenik ortamda uygulanması çok önemlidir. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve temizliği de bir o kadar önemlidir. Kliniğimizde hacamat için kullandığımız tüm malzemelerimiz TEK KULLANIM’lıktır. Kupalarımız silikon kaplıdır. Kesi için tek kullanımlık cerrahi neşter kullanılmaktadır. Hacamat sonrası yara yerleri ozonlu yağ ve antibakteriyal kremle silinerek tek kullanımlık flasterlerle kapatılmaktadır. (Gebze Hacamat Merkezi)

Kasım Ayı Hacamat Günleri

Hacamat geçmişten günümüze güvenle uygulanan bir tedavi yöntemidir. Geçmişten gelen bu yöntemde bazı adet ve kurallar konmuştur. tecrübelere dayandığına inandığımız bu uygulamalardan biri de hacamatın uygulanma zaman ve günleridir. (Hacamat için En uygun zaman?)

Hacamatın haftanın pazartesi, salı ve perşembe günleri uygulanması gerektiği söylenmektedir. Keza hacamatın Hicri Takvime göre 17, 19 ve 21nci günlerde çok daha etkili olduğu iddia edilmiştir. Bu iddianın temelinde ayın çekim gücü yatmaktadır. (Dini Yönden Hacamat)

2019 yılı Kasım ayı için de Hicri takvime göre 17, 19, ve 21nci günleri sıraysıyla 14 Kasım Perşembe, 16 Kasım Cumartesi ve 18 Kasım Pazartesi Günleridir. Bugünlerde hacamat yaptırmak isteyenler diğer günlere göre daha fazla olduğundan hacamat için kliniğimizden randevu almanızı öneririm.

Randevularınızı Telefon (05380852044) veya internet sitemiz üzerinden oluşturabilirsiniz.

Hacamat Fiyatları

Hacamat fiyatlarımız uygulanan tedavi seanslarına göre değişmektedir. (Hacamat fiyatları)

kasım ayı hacamat günleri
Kasım Ayı Hacamat Günleri (Hİcri Takvime Göre)

Aralık Ayı Hacamat Günleri >>>

Kasım ayında tıbbi amaçlı her gün hacamat yaptırabilirsiniz. Hacamat yaptırmanıza engel bir gün yoktur. Ancak dini açıdan bir sünnet olarak düşünecek olursanız, Kasım ayının 14ü, 16sı, 18i, hacamat için en ideal günler olarak belirlenmiştir. Bu günlerin dışında yine her pazartesi, salı ve perşembe günleri hacamat yaptırabilirsiniz.

Doktorunuz Fatih Hakan ÇAM, hacamat öncesi sizinle görüşerek bilgi alacak ve uygulamanızı gerçekleştirecektir.

Hacamat Öncesi ve Sonrası

Hacamat öncesinde hafif tok ve ilaçlarınızı almış olarak gelmenizi öneririm. Tedavinizi hacamat için aksatmayın. Hayvansal gıda diyetini 1 hafta öncesinden başlayabilirsiniz. Ben şart olduğunu düşünmüyorum.

Hacamat sonrası pansumanlar 1 gün kalması yeterli. Ertesi gün banyo yapabilirsiniz. Genel olarak enfeksiyon olmuyor. Ancak olumsuz bir durum varsa (kızarma, şişme, ödem, ağrı, kanama) beni mutlaka bilgilendirin. Kesi izlerinin geçmesi 7 – 10 gün sürebilir.

Geçmiş olsun, her zaman bekleriz…

Dr. Fatih Hakan ÇAM