Akupunktur tedavisi fiyatları en sık sorulan sorular arasında gelmektedir. Tüm tedavilerini yaptırmış ancak rahatsızlığı ile ilgili kesin bir çözüm bulamamış kişiler için akupunktur tedavisi mutlaka denenmelidir. Ancak maliyetli olabileceği düşünüldüğü için akupunktur tedavisi fiyatları da öğrenmek için internetten çok sık aranmaktadır.

Akupunktur tedavisi nasıl olacağı hakkında ayrıntılı makalemizi bu sayfada okuyabilirsiniz. Akupunkturun etkileri ve akupunktur tedavisi çeşitleri hakkında daha önceden bilgiler paylaşmıştık. Gebze’de bulunan akupunktur kliniğimizde akupunkturun her çeşidini tek fiyat ile uygulamaktayız. Akupunktur tedavileri seanslar halinde uygulanmaktadır. Genel vücut akupunkturu tedavisi genelde 1 kür 7 seans şeklinde uygulanır. Kulak akupunkturu tedavisi haftalık olarak seanslar halinde uygulanmaktadır ve her biri bir seanstır.

Akupunktur Tedavisi Fiyatları

Gebze’deki kliniğimizde, akupunktur fiyatları yapılacak olan seans sayısına göre değişmektedir. Bu seans aralıkları ve adetleri uygulanması düşünülen rahatsızlığa bağlı olarak belirlenmektedir. Genelde kilo problemleri için 1 kür akupunktur tedavisi önerilebilir. Bu tedavi esnasında diyet tedavisi ve gerekli görülürse hacamat tedavisi de uygulanabilir. Kişinin sağlık durumuna göre 1 kür akupunktur tedaivisi sonrası kulak akupunkturuna geçilerek tedavi sürdürülür. Hedef ayda en az 5 kilo vermektir. (Kişiye ve tedaviye uyuma göre bu rakam 10-15 kiloya kadar çıkabilmektedir.)

Sigara bırakmak için 3 seans genel vücut akupunktur tedavisi uygulanır ve sonra kulak akupunktur tedavisine geçilir. Genel vücut akupunkturu ve kulak akupunktur tedavisi fiyatları aynıdır.

akupunktur fatih
Akupunktur vücuda iğne batırılarak uygulanan bir tedavidir. İğneler kıl kadar ince olduğundan can yakmaz. Yan etkisi yoktur ve ilaç kadar etkili olabilmektedir.

Depresyon, Anksiyete ve Stres tedavisi için kürler halinde akupunktur uygulanabilir. Burada amaç kullanılan ilacı azaltmak ve kişiyi sağlıklı hale getirmektir. Akupunktur tedavisi depresyonu altta yatan nedeni ortadan kaldırmaya destek olacak şekilde faydalı olabilir. Uyku düzenini sağlar ve dinçlik verir. Kürlere göre akupunktur tedavi fiyatı değişebilir.

Tansiyon, şeker, romatizma gibi diğer kronik hastalıklarda da seanslar şeklinde akupunktur tedavisi uygulanır. Kullanılan ilaçları azaltma ve şikayetleri ortadan kaldırmayı hedeflediğimiz akupunktur tedavisi oldukça etkilidir. Seanslar belirlendikten sonra fiyatlandırma yapılır.

Baş ağrıları, eklem ve kas ağrıları ile bel boyundan kaynaklanan ağrılar akupunktur tedavisi ile düzeldiği gözlemlenen hastalıklardır. Özellikle ilaç kullanan migren hastaları akupunktur ile migren ağrıları sıklığında azalma olduğunu dile getirmektedirler. Akupunktur tedavisi fiyatları uygulanan seanslarda ağrının verdiği yanıta göre değişim göstermektedir.

Gebze Akupunktur Tedavisi Fiyatı

Gebze’de akupunktur fiyatları hastalığın durumuna göre belirlenecek seans sayısına bağlı olarak değişmektedir. Kliniğimizde akupunktur tedavisi fiyatları belirlenmesi için ücretsiz bir ön görüşme yapıyoruz. Bu görüşmede genel muayeneniz yapılarak akupunktur tedavisi için kaç seans geleceğiniz belirleniyor.

Siz de ön bir görüşme ayarlamak için bu sayfamızdan randevu oluşturabilir veya daha fazla bilgi almak için 05380852400 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Dr. Fatih Hakan ÇAM


0 yorum