İnsanın kendinde olduğuna inanılan enerji şekline biyoenerji denilir. İnsan ruh ve bedeni ile bir bütün olarak vardır. Batı tıbbı (modern/ortodoks tıbbı) insanı hastalığın olduğu şekliyle ele alırken holistik yaklaşım insanı ruh ve beden olarak bir bütün halinde ele alır ve değerlendirir.

İnsan kendi yaşam enerjisini kendisi yönetir ve hayatında kullanır. Bu enerjisini çevresinden alır ve çevreyle bu enerji sayesinde sürekli alışveriş halindedir. Ancak zaman içinde karşılaştığı (fiziksel ve manevi) olumsuzluklar ve travmalar nedeniyle kaybettiği enerjisinin takviye edilmesi gerekir ki işte bu noktada iki seçeneği vardır:

  1. Ya bir takım teknikler uygulayarak kendi enerjisini yükselterek ve düzenleyerek normal düzeye getirecek. (Self-healing)
  2. Veya enerji düzenini sağlamak için bu konuda kendini yetiştirmiş ve evrenin enerjisini kendisine aktarmaya yetenekli bir biyoenerji uzmanına danışması gerekecektir.

Her halükarda insanda beş çakranın da açık ve enerji akışına müsait hale gelmesi gerekecektir. Enerji bu çakralar sayesinde evrenle bağlantılı kaldığı sürece sağlıkla akacak ve kişi şifada kalacaktır.

çakralar ve enerji

Ben Gebze’de bulunan kliniğimde Biyoenerji uygulamaları da yapmaktayım. Bu uygulama başta depresyon ve anksiyete olmak üzere mevcut rahatsızlıklarınızı ilaçlarınıza / tedavinize ek olarak rahatlatmayı hedeflemektedir. Herhangi bir yan etkisi henüz gösterilmemiştir.

Biyoenerjiden görülen fayda kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Dolayısıyla sizde tam bir fayda sağlar gibi yanıltıcı bir beyanda bulunmamı kesinlikle beklemeyin.

Biyoenerji tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için bu yazıma göz atabilirsiniz.

Biyoenerji yapan kişiler hakkında bilgi edinmek için bu yazımı okuyabilirsiniz.


1 yorum

Biyoenerji Uzmanı - Akupunktur Tedavisi Kupa Tedavisi Hacamat Tedavisi Sülük Tedavisi Biyoenerji · 22 Ekim 2019 12:20 tarihinde

[…] biyoenerji ile hangi hastalıkların olduğunu anlatacağım. Bu konuda daha önce yazdığım Biyoenerji ve Biyoenerji Tedavileri isimli iki farklı makalem de […]

Yorumlar kapatıldı.