Biyoenerji ile tedavi oldukça yaygın olmasına rağmen hekimler tarafından pek sık uygulanmayan bir tedavi yöntemidir. Henüz Sağlık Bakanlığı’mız tarafından da tedavi olarak kabul görmeyen bu uygulamanın şu anda hekimler tarafından uygulanmamasının nedenidir. Ancak ben kliniğimde uygulandığım tamamlayıcı tıp uygulamaların yanında çok fayda görüyorum.

İnsanın kendinde var olduğuna inanılan enerji şekline biyoenerji denilir. İnsan ruh ve bedeni ile bir bütün olarak vardır. Batı tıbbı (modern/ortodoks tıbbı) insanı hastalığın olduğu şekliyle ele alırken holistik yaklaşım insanı ruh ve beden olarak bir bütün halinde ele alır ve değerlendirir.

biyoenerji fatih 2

İnsan kendi yaşam enerjisini yönetir ve hayatında kullanır. Bu enerjisini çevresinden alır ve çevreyle bu enerji sayesinde sürekli alışveriş halindedir. Ancak zaman içinde karşılaştığı (fiziksel ve manevi) olumsuzluklar ve travmalar nedeniyle kaybettiği enerjisinin takviye edilmesi gerekir ki işte bu noktada iki seçeneği vardır:

Ya bir takım teknikler uygulayarak kendi enerjisini yükselterek ve düzenleyerek normal düzeye getirecek. (Self-healing)

Veya enerji düzenini sağlamak için bu konuda kendini yetiştirmiş ve evrenin enerjisini kendisine aktarmaya yetenekli bir biyoenerji uzmanına danışması gerekecektir.

Her halükarda insanda beş çakranın da açık ve enerji akışına müsait hale gelmesi gerekecektir. Enerji bu çakralar sayesinde evrenle bağlantılı kaldığı sürece sağlıkla akacak ve kişi şifada kalacaktır.

Gebze Akupunktur Kliniğinde Dr. Fatih Hakan ÇAM tarafından biyoenerji tedavileri uygulanmaktadır.  Bu enerji terapisiyle psikolojik ve kronik rahatsızlıklar tedavi edilebilmekte ve tam sağlatım yapılmaya çalışılmaktadır.

Gebze Biyoenerji Kliniği

Kliniğimiz, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları için Sağlık Bakanlığı tarafından akredite edilmiştir. Biyoenerji tedavisi yanında kupa, hacamat, sülük tedavisi ve akupunktur tedavileri de uygulanmaktadır. 

Biyoenerji ile tedavi uygulanan çoğu hastada oldukça tatmin edici seviyede bir iyilik hali ve enerji dengelenim durumu tespit ediliyor. Bu dönüşler hastaları mutlu ederken bilim dünyasını da heyecanlandırıyor. Yapılacak yeni düzenlemelerle biyoenerji uygulamalarının da hekimler tarafından uygulanabilmesini ümit ediyoruz.

Böylece geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarına yeni bir soluk gelecek ve holistik yaklaşımın gücü daha da artacaktır. Biyoenerji ile tedavi herkesin tecrübe etmesi gerektiğine inandığımız bir doğal iyileşme halidir.


1 yorum

Biyoenerji Uzmanı - Akupunktur Tedavisi Kupa Tedavisi Hacamat Tedavisi Sülük Tedavisi Biyoenerji · 22 Ekim 2019 12:21 tarihinde

[…] ile hangi hastalıkların olduğunu anlatacağım. Bu konuda daha önce yazdığım Biyoenerji ve Biyoenerji Tedavileri isimli iki farklı makalem de […]