Biyoenerji nedir? Biyoenerji uzmanı kimdir? Biyoenerji uzmanı ne yapar? Hangi hastalıkları tedavi eder? Uzman nasıl olunur? Gebze biyoenerji tedavileri nerede yapılır? Gebze’de biyoenerji uzmanı kimdir? Gebze’de biyoenerji tedavisi uygulayan var mı?

Merhaba, ben biyoenerji uzmanı ve tıp doktoru Fatih Hakan ÇAM, size bu yazımda biyoenerji ve uzmanlığı hakkında kısa bir bilgi vereceğim. Öncelikle biyoenerjinin ne olduğu ve sonra biyoenerji ile hangi hastalıkların olduğunu anlatacağım. Bu konuda daha önce yazdığım Biyoenerji ve Biyoenerji Tedavileri isimli iki farklı makalem de bulunmaktadır.

BİYOENERJİ: İnsan vücudunda hücrelerden başlayarak yarattığı sürekli bir enerji formudur. Hücreler bu sayede kendi içlerinde ve birbirleri arasındaki iletişimi sağlarlar. Tıp’da fizyoloji bilim dalı hücreler arası bu düşük voltajlı bir elektromanyetik akımı incelemektedir.

Biyoenerji aynı zamanda kişinin zihinsel, ruhsal ve fiziksel enerji alanlarının bileşkesidir ve “yaşam enerjisi” (Qi Enerjisi) anlamına gelir. Bu enerji ne yazıkki kişinin yaşadığı çevre veya bireyin kişisel özelliklerinden kaynaklanan negatif duygu ve düşünceler nedeniyle bozabilir. Bioenerji uygulaması ise vücudu bir bütün halinde ele alır ve vücudun zihinsel, duygusal ve bedensel enerji ayarının yapılmasını sağlar.

biyoenerji tedavisi
Kliniğimizde Biyo enerji Tedavileri Uygulanmaktadır.

Biyoenerji, biyoenerji eğitimi almış, biyoenerji uzman sertifikasına sahip kişiler tarafından yapılır. Aslında herkesin vücudunda bir enerji vardır. Enerjisini başkalarına aktarabilen ve enerjiyi pozitif olarak daha rahat kullanabilen kişiler bunu daha rahat aktarabildikleri için, uygulayıcı olmaları daha kolay olur.

Bioenerji uzmanı, tüm zihinsel enerjisini bir maddeye yoğunlaştırabilir ve kişilerin enerji haritalarını çıkararak hayata daha olumlu bakabilmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca kendilerine özgü biyoenerji teknikleri ile evrenden aldıkları kozmik gücü pozitif bir şekilde hastalara aktarır ve onların vücut enerjilerini dengelemelerini sağlarlar.

Ben de Gebze’de bulunan Kliniğimde biyoenerji uygulamaları yapmaktayım. Biyoenerji ile;

  • Halsizlik, bitkinlik, yorgunluk durumları,
  • Strese bağlı olarak gelişen anksiyete, depresyon, panik atak, kaygı, bunaltı gibi psikolojik problemler,
  • Bel fıtığı, boyun fıtığı, romatizmal hastalıklar,
  • Kısmi felç, bel ağrıları, kanser, beyin tümörü,
  • Migren, sinüzit, baş ve boyun ağrıları,
  • Kronik yorgunluk sendromu, epilepsi,
  • MS hastalığı, beyin felci
  • Kas güçsüzlüğü ve denge bozukluğu gibi hastalıkların tedavisine yardımcı olur.

Bu hastalıkları saydık ama, şunu da hatırlatmam gerekir;

Biyoenerji, tıbbi teşhisi yapılan hastalığın tedavisini destekleyen alternatif bir uygulamadır. Vücudun sistemik bozukluklarının ortadan kaldırılmasını destekleyerek tedavilere yardımcı olur. Hastanın tıbbi tedavi ve kontrollerini aksatmaması önemli bir konudur.

Daha fazla bilgi ve görüşme için bu sayfadan randevu oluşturabilir veya direk telefonla arayabilirsiniz.

Dr. Fatih Hakan ÇAM


0 yorum