Kliniğimizin doktoru, Sayın Fatih Hakan ÇAM, 2004 yılında Ankara’da bulunan Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çeşitli yer ve kademelerde yurtiçi ve yurtdışı pek çok seçkin görevler icra etmiştir.

Daha henüz öğrencilik yıllarında merak sardığı geleneksel ve tamalayıcı tıp uygulamaları konusunda kendisini geliştirmeye gayret göstermiştir. 2015 yılında bilgi ve tecrübelerini resmiyete dökmek ve akupunktur alanında daha nitelikli ilerleme sağlamak için Gazi Üniversitesi tarafından verilen Akupunktur eğitimine katılmıştır. Akupunktur camiasının ileri gelenlerinden Sayın Prof. Dr. Cemal ÇEVİK tarafından 3 ay kesintisiz eğitimlerine devam etmiş ve Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilen Akupunktur Uygulayıcı seritifikası almaya hak kazanmıştır.

dr fatih
Dr. Fatih Hakan ÇAM

Akupunktur eğitiminden sonra yine Akupunktur izinden giden Kupa Hacamat ve Sülük Tedavileri için de profesyonel eğitim almak üzere Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Eğitimlerine katılmış, bir birinden değerli ve duayen Tıp Doktoru hocalar tarafından bu işin ilmini alma şansına ermiştir.

2015 yılında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamaları alanında kendini geliştirmek amacıyla kendi isteği ile Silahlı Kuvvetlerden ayrılmıştır. Bir müddet işyeri hekimliği ve Kurumsal İş Sağlığı danışmanlığı yaptıktan sonra Gebze’de muayenehanesini açmıştır.

Gebze’de bulunan kliniğimizde Dr. Fatih Hakan ÇAM tarafından AkupunkturKupa & Hacamat ve Sülüktedavilerinin yanı sıra Biyoenerji, Hipnoz (Pozitif Telkin) ve Müzik ile tedaviler uygulanmaktadır.

Kliniğimizde yoğunluklu olarak kilo verme, sigara bırakma, varis tedavileri, başağrısı, bel ve boyun ağrıları tedavileri. kronik romatizmal ağrı tedavileri, tansiyon takibi, şeker hastalığı tedavileri, psikolojik danışmanlık, cinsel sağlık danışmanlığı. cilt sağlığı ve estetik uyglamaları yapılmaktadır.

Dr. Fatih Hakan ÇAM

15 yılı aşkın senedir, yurtiçi ve yurt dışı çeşitli kademelerde hekimlik yapmış olan hekimimiz. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamaları konusunda da yeterli bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde hastalarına şifa sunmaktadır.

Şişmanlık, aşırı zayıflık, sigara bırakma. Bel ağrıları, boyun ağrıları ve baş ağrıları, migren, eklem ve diz ağrıları, sırt ağrısı gibi bir çok ağrının tedavisi başta olmak üzere. Kronik hastalıklarda, tansiyon, şeker, romatizma ve enfeksiyon tedavi ettiği hastalıklar arasındadır.