Akupunktur Tedavisi

Akupunktur tedavisi, kıldan ince akupunktur iğnelerinin vücutta enerji kanalları üzerinde belirlenmiş noktalara batırılması ile yapılan geleneksel Çin Tedavisidir.

Merhaba, ben Dr. Fatih Hakan ÇAM. Sizlere akupunktur tedavisi hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.

Gebze’de bulunan muayenehanemde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitesinde Kupa – Hacamat ve Sülük tedavilerinin yanında Akupunktur tedavisi de uygulamaktayım.

Muayenehanemizde bulunan GETAT Ünitemiz

Tansiyon, şeker hastalığı gibi bir çok kronik hastalığın yanında başta bel, boyun ve baş ağrıları olmak üzere tüm geçmeyen inatçı kronik ağrıların tedavisini de akupunktur ile yapmaktayım. Akupunktur ile ağrıların dışında eklem rahatsızlıkları, kilo kontrolü, sigara bırakma, psikolojik rahatsızlıkların ilaçsız olarak tedavisi yapılabilmektedir.

Akupunktur Çeşitleri

Akupunktur genel vücut akupunkturu, kulak akupunkturu, kafa akupunkturu, moksibusyon, lazer akupunktur ve elektro akupunktur gibi çeşitli şekilde yapılmaktadır. (Akupunktur çeşitleri) Akupunktur her ne şekilde uygulanırsa uygulansın amaç noktalardaki tıkanıklığın ortadan kaldırılmasıdır. (Akupunktur Etki Mekanizması)

Anlatılan tüm tedavi yöntemleri kliniğimizde uygulanmaktadır. Bir seans yaklaşık 30 dk sürmektedir. İlk seanstan itibaren hastalarımız oldukça rahatlamakta ve bir sonraki tedaviye daha mutlu şekilde gelmektedirler.

Seanslar

Genel vücut akupunkturu 2 günde bir, bir gün tedavi bir gün dinlenme şeklinde 7 defa (toplam 14 gün); Kulak akupunkturu haftada bir gün şekliyle tedavi olana kadar uygulanmaktdır.

Kilo vermek veya sigara bırakmak isteyenler için önce en az 3 seans temel vücut akupunkturu sonrasında kulak akupunkturu ile takip şeklinde bir prosedür önermekteyim. Böylece öncelikle genel vücut enerji dengelenimi sağlanmakta ve daha etkili bir tedavi imkanı sağlanmaktadır.

Akupunktur ağrı için yapılıyorsa Estetik akupunktur uygulamalarındaki gibi bölgesel de uygulanabilmektedir. Kronik hastalıklarda ve ağrı tedavisi olarak genel vücut akupunktur daha çok tercih edilmektedir. Bazı durumlarda kulak ve genel vücut akupunkturu kombine edilebilmektedir.

Akupunktur Tedavisi Profesyonellik Gerektirir

Akupunktur teknikleri, disiplin ve tecrübe gerektirir. Çünkü bu tedavide ezberci bir yaklaşım yoktur. Bunun nedeni her metabolizmada farklı şikayetlerin, farklı noktaların tespit edilmesi gerekliliğidir. Akupunktur tedavisinde belirlenen noktalar her insanda milimi milimine aynı değildir.

Her hastalığın farklı bir organdan farklı sinir uçlarının uyarılması ile tedavisi mümkündür. Buda akupunktur tedavisini uygulayan doktorların devamlı kendisini geliştirmek zorunluluğunu ortaya koyar.

Kliniğimizi güvenle ziyaret edebilir, rahatsızlığınız ve akupunktur tedavisi hakkında çok daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Dr. Fatih Hakan ÇAM
Gebze Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kliniği
Randevu: 0 538 085 20 44
instagram: @GebzeAkupunktur
Yazı Ekleme Tarihi: 04.04.2019 
Yazı Güncelleme Tarihi: 07.07.2019

Akupunktur Tedavisi” için bir yorum

Bir cevap yazın