Gebze Akupunktur Kliniği, Gebze’de hizmete açıldı. Kliniğimizde Dr. Fatih Hakan ÇAM tarafından genel vücut akupunkturu, kulak akupunktur (aurikuloterapi), kafa akupunkturu (ynsa – yamamoto) ve diğer bölgesel akupunktur tedavileri yapılmaktadır. Tedavilerimiz Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş muayenehanemizde tüm hijyen kurallarına uygun şekilde steril bir ortamda yapılmaktadır.

Gebze Akupunktur

Akupunktur, çok ince iğnelerin vücudun belirli noktalarına batırılarak hastalıkları tedavi eden bir uygulamadır. İğneler vücutta çok özel noktalar tespit edilerek uygulanır. Bu noktaların uyarılması sayesinde sinir uçları uyarılarak vücut genelinde bir takım fizyolojik mekanizmalar harekete geçirilerek tamir ve yenilenme işi görülür. Bir nevi enerji dengelenimi de söz konusu olduğu için bu tedavi sayesinde vücudun genelinde hissedilen bir iyilik hali oluşur.

Kliniğimizde güvenli bir şekilde akupunktur yaptırmak için bizi arayabilir, aklınıza takılan soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz: 0 538 085 20 44

Gebze Akupunktur Kliniği

Gebze Akupunktur Kliniği, akupunktur yaptırmanız için özel olarak donatılmıştır. Akupunktur tedaviniz esnasında konforunuzu maksimum sağlamak için özel sedyemiz ve ilgi alakamız ile kendinizi tedavi esnasında rahat hissetmenizi sağlıyoruz.

gebze akupunktur kliniği
Akupunktur iğnesi kıl kadar incedir, can yakmaz.

Akupunkturda kullandığımız iğneler tek kullanımlık steril çelik akupunktur iğneleridir. İğneler her hasta için ayrı ayrı paketlerinden açılır. İğneler kullanıldıktan sonra atılır. Yeniden kullanılmaz.

Tedaviden sonra kanama olmaz. Pansumana gerek yoktur. Hemen günlük hayata kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ayrıca serdiğimiz örtüden tutun, kullanılan flaster, spanç, maske gibi diğer tüm malzemeler, yetkilendirilmiş medikal firmalardan temin edilmektedir.

Gebze Akupunktur Kliniği sizin ve sevdikleriniz için güvenli bir hacamat uygulama merkezidir. Hemen şimdi, randevu almak için arayabilirsiniz: 0 538 085 20 44 Sitemiz üzerinden ücretsiz randevu alabilirsiniz.

Gebze Akupunktur Tedavisi

Gebze’de bulunan akupunktur merkezimizde, akupunktur işlemi öncesinde hasta kayıt işlemi yapılarak, akupunktur yaptırmaya razı olduğunuza dair onayınız alınır.

Dr. Fatih Hakan ÇAM sizi modern tıbba göre değerlendirir ve fiziki muayenenizi yapar. Bu muayene ek olarak geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarından biri olan sarkaç yöntemi ile genel enerji muayenenizi yaparak sizi bütüncül olarak değerlendirir. Enerji noktaları ve dağılımı bu yolla tespit edilmiş olur.

Daha sonra mevcut rahatsızlığınıza göre akupunktur noktaları belirlenerek iğneler bu noktalara tutturulur.

Genel vücut veya bölgesel akupunktur yapılacaksa bu noktalara batırılan iğneler vücudunuzda 20 dakika üzerinizde kalır ve süre sonunda iğneler çıkarılarak bir tedavi seansı bitirilmiş olur. Akupunktur işlemi yaklaşık 30 dk civarı sürmektedir. 2 veya 3 günde bir tekrarlamak gerekir.

Kulak akupunkturunda ise iğneler takıldıktan sonra kulak üzerinde kalır. Haftada bir hekiminiz tarafından değiştirilir.

Akupunktur Seansları

Akupunktur seanslar halinde uygulanan bir tedavidir. Seans aralıkları genel vücut akupunkturunda 2-3 günde birdir. Her 7 seans 1 kür olarak isimlendirilir. Kulak akupunkturunda ise hafta da bir tedavi uygulanır. Tedaviden görülen faydaya göre bu seans aralıkları hem vücut akupunkturunda hem de kulak akupunkturunda giderek arttırılır.

Gebze’de akupunktur işleminin nasıl yapıldığı hakkındaki yazımıza bir göz atabilirsiniz. Akupunktur için tedaviye gelmeden veya akupunktur tedavisi sonrası özellikle dikkat etmeniz gereken bir nokta yoktur. Doktorunuzun tavsiyelerine uymanız ve seanslarınıza düzenli olarak devam etmeniz tedavinizin kalıcı olarak yapılmasını sağlar.

Akupunkturun Tedavi Ettiği Hastalıklar

Dünya Sağlık Örgütü, ilk defa 1978 yılında Filipinler toplantısında Akupunktur ile tedavi edilebilir hastalıkların bir listesini yayımladı.

Daha sonra 1994 yılı İtalya Cervia’daki WHO Asamblesinde bu endikasyon listesi genişletilerek kabul edildi.

Şeker Hastalığı, Hipertansiyon, Şişmanlık (obezite), Fibromiyalji, kas ağrısı, tendinit, Nikotin Bağımlılığı (Sigara Bırakma), Alkol bağımlılığı ve detoksifikasyonu, Madde bağımlılığı, morfin ve kodein bağımlılığı, Adet Ağrısı, Polikistik Over, Adet Sancısı, Karın Ağrısı, Erkek Kırıslığı (organik olmayan), Kadın Kısırlığı (organik olmayan), Kulak Ağrısı, Kulak Çınlaması, Meniere, Böbrek ağrısı, İdrar yolunda taş, idrar kaçırma, Barsak Gerginliği, Spastik Kolon, Ülseratfi Kolit, Eklem Ağrıları, Osteoartirt, diz ağrısı, dirsek ağrısı, omuz ağrısı, el bileği ağrısı, ayak bileği ağrısı, Doğum ağrısı, Uyukusuzluk, Süt arttırılması, Mide ağrısı, Stres, Depresyon, Anksiyete, Panik atak, Safra Kesisi Ağrısı, Safra Kesesi Taşı, Alerjik Rinit, Toz alerjisi, Polen Alerjisi, Gebelik bulantı ve kusmaları, Doğum gerçekleşmesi,
Sinüzit, migren, başağrısı, gerilim tipi başağrısı, boyun kireçlenmesine bağlı baş ağrıları, temporomandibuler eklem disfonksiyonu, çene eklemi ağrıları, diş ağrıları, diz kireçlenmesi, Tenisçi dirseği, golfçü dirseği, epikondilit, siyatik, bel ağrısı, boyun ağrısı, sırt ağrısı,
Raynaud Sendromu, Burger Hastalığı, Osteoartirt, Romatoid artirt, gon artroz, Gut ağrısı, Yüz Felci, Kanse Ağrıları, Radyoterapi ve kemoterapi yan etkilerinin azaltılması, Felç (ilk 3-6 ay içinde)

Akupunktur ile Tedavi Edilen Bazı Hastalıklar – Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilen

Akupunktur hakkında daha fazla bilgi almak için bu yazımızı okuyabilirsiniz. Gebze’de akupunktur yaptırmak için bizi direk arayabilir veya sitemizden randevu oluşturabilirsiniz.

Dr. Fatih Hakan ÇAM