Biyoenerji tedavisi, bilimsel anlamda yaşayan her canlıda bulunan elektromanyetik enerjidir. Bilimadamları tarafından varlığı kabul edilmiş olan bu enerji her canlıda mevcuttur. Bioenerjiyi sizde hissedebilirsiniz. Bunun için iki dakika avuçlarınızı birbirine sürtmeniz ve sonrasında dokundurmadan avuçlarını birbirine yanaştırmanız yeterlidir. Elleriniz arasındaki titreşimi sizde hissedeceksiniz. Bioenerji için avuç içlerimiz enerjinin en kolay yayılabildiği enerji depolarıdır.

Merhaba, ben Dr. Fatih Hakan ÇAM. Gebze’de bulunan muayenehanemde Sağlık Bakanlığı onaylı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitemde Akupunktur, Kupa/Hacamat ve Sülük tedavileri uyguluyorum. Aynı zamanda Biyoenerji ile ilgileniyorum. İsterseniz şimdi bioenerji nedir, ne değildir bu konuyu kısaca izah edeyim.

Bioenerji – biyoenerji tedavisi son zamanlarda sıklıkla duymaya başladığımız bir kelimedir. Kelime anlamı olarak “biolojik enerji”, “doğal enerji” olarak tanımlanabilir. Her bir canlının kendisine ait bir enerji alanı vardır. Bu enerji alanı kozmik kaynaklıdır. Fizyolojinin bir parçası olan bu enerji alanları yani kişinin “elektromanyetik enerji alanı” bilim adamları tarafından kabul edilmiş, yapılan çalışmalarla enerji alanları görüntülenebilmiştir. (Biyoenerji hakkında daha detaylı bilgi)

Bioenerji Özellikleri

Kozmik ve yüksek frekanslıdır.
Canlıların tümü bioenerji alanı ile çevrelenmiştir.
Biyoenerjinin kaynağı evrendir.
Enerji alanımız hareket halindedir.
Bu enerjinin kaynağı doğadan gelmektedir.
Evrensel yaşam enerjisi
Sürekli bir akış halindedir.
Bu enerji bazı hassas kişiler tarafından hissedilebilir.
Canlılarda bulunan doğal enerji akımıdır.

Vücut bir bütündür ama bu bütünün iki cephesi vardır: Fiziksel cephe ve düşünce cephesi! Ancak bu iki cephe çok karmaşık bir şekilde iç-içe girmiş durumdadır. Hastalıkların %95’i psikosomatiktir. Yani bedenin düşünce cephesinden kaynaklanmaktadır. Biyoenerji tıbbında rahatsızlıkları “şunlar fiziksel, şunlar ise psikolojik türden rahatsızlıklardır” diye ayırmıyoruz, çünkü gerçekte ayrılamazlar.

Biyoenerji Tedavisi ile genel vücut bütünlüğünün tedavisi sağlanır.
Biyoenerji Tedavisi ile genel vücut bütünlüğünün tedavisi sağlanır.

Biyoenerji Tedavisi

Bioenerji tıbbında asla bölgesel tedavi yapılmaz. Kişi hangi sağlık şikayetiyle bioenerjiste müracaat etmiş olursa olsun, bioenerji uzmanı daima VÜCUDUN BÜTÜNÜNE terapi yapar.

KAİNAT +BİOENERJİST+ HASTA=DENKLEM

Biyoenerji Şifa Çalışması bir DENKLEMdir.

Şifa alan, hastalık yada sakatlık değildir; kişinin bünyesidir.

Uygulanan ve aktarılan enerji şifası kişinin bedeninden haftalar geçse de asla çıkmaz. Kişide şifa devam eder. Gelmesi gereken en uygun seviyeye gelir.

Dr. Fatih Hakan ÇAM
Gebze Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kliniği
Randevu: 0 538 085 20 44
instagram: @GebzeAkupunktur
Yazı Ekleme Tarihi: 04.04.2019 
Yazı Güncelleme Tarihi: 07.07.2019

0 yorum