Gebze Hacamat Kliniği, Gebze’de hizmete açıldı. Kliniğimizde Dr. Fatih Hakan ÇAM tarafından hacamat ve kupa tedavisi yapılmaktadır. Tedavilerimiz Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş muayenehanemizde tüm hijyen kurallarına uygun şekilde steril bir ortamda yapılmaktadır.

Gebze Hacamat

Hacamat, vücutta biriken ve zararlı olduğu düşünülen fazla kanın cilt yüzeyine (genelde sırt ve/veya bel bölgesinde) küçük kesiler yapılarak dışarı alınması işlemine denir. Bir nevi kontrollü kanatma işlemidir. Bu işlem cerrahi bir işlemdir ve mutlaka doktor tarafından veya doktor kontrolünde bir sağlık çalışanı tarafından uygulanması gerekir.

Kliniğimizde güvenli bir şekilde hacamat yaptırmak için bizi arayabilir, aklınıza takılan soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz: 0 538 085 20 44

Gebze Hacamat Kliniği

Gebze Hacamat Kliniği, hacamat yaptırmanız için özel olarak donatılmıştır. Özel hacamat sedyemiz yatarak hacamat yaptırmanıza imkan sağlar. Özel hacamat koltuğumuz, yatmak istemeyen, daha çok oturarak hacamat yaptırmak isteyen hastalarımız için idealdir.

getat unitesi

Tüm malzemelerimiz tek kullanımlıktır. Kupalarımız silikon kaplıdır ve kullanımdan sonra direk atılır. Kesiler kişiye özel neşter ile yapılır ve kesi sonrası atılır.

Serdiğimiz örtüden tutun, kullanılan flaster, spanç, maske gibi diğer tüm malzemeler, yetkilendirilmiş medikal firmalardan temin edilmektedir.

Gebze Hacamat Kliniği sizin ve sevdikleriniz için güvenli bir hacamat uygulama merkezidir. Hemen şimdi, randevu almak için arayabilirsiniz: 0 538 085 20 44 Sitemiz üzerinden ücretsiz randevu alabilirsiniz:.

Hacamat İşlemi

Gebze’de bulunan hacamat merkezimizde, hacamat işlemi öncesinde kayıt işlemi yapılarak, hacamat yaptırmaya razı olduğunuza dair onayınız alınır.

hacamat tedavilerim

Dr. Fatih Hakan ÇAM sizi modern tıbba göre değerlendirir ve fiziki muayenenizi yapar. Eğer hacamat yaptırmaya risk teşkil edecek bir engel görmeyecek olursa işleme alır. Eğer bir risk tespit edecek olursa bunu sizinle paylaşarak durum hakkında bilgilendirir.

Hacamat işlemine gelmeden önce neler yapılması gerektiğini bu yazımızda izah etmiştik.

Hacamat işleminin nasıl yapıldığını bu yazımızda okuyabilirsiniz. Hacamat işlemi yaklaşık 30 dk civarı sürmektedir. Bu süre kişideki kanama zamanının süresi ile alakalıdır.

Hacamat sonrası cilt yüzeyi cilt antiseptiği ile temizlenir ve antibiyotikli krem sürülerek steril flasterlerle kapatılır.

Hacamattan sonra dikkat edilmesi gerekenler hakkındaki yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamatın dini boyutu, hacamat tedavileri, hacamatın tarihi, ne zaman yapılması gerektiği gibi daha bir çok soruyu sitemizde bulabilirsiniz. Hacamat hakkında sık sorulan soruları okumanızı öneririz.

Hacamat yaptırmak için bizi direk arayabilir veya sitemizden randevu oluşturabilirsiniz.


0 yorum