Gebze’de bulunan muayenehanemde gelenseksel ve tamamlayıcı tıp (GETAT) uygulamaları olarak kupa hacamat, akupunktur ve sülük tedavileri uygulamaktayım. Bu tedavilerimizi klinik ortamda hijyen şartlarına dikkat ederek uygulamaktayız. Uygulamalarımız Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.

Geleneksek ve Tamamlayıcı Tıp = GETAT

Sağlık Bakanlığımız tarafından 2015 yılında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Uygulamaları yönetmeliği çıkarılmıştır. Böylece akupunktur, kupa – hacamat ve sülük tedavileri gibi daha bir çok geleneksel tedavi yöntemi kontrol altına alıp, bilimsel boyutta değerlendirilmeye çalışılmaktadır. Yönetmeliğe göre artık bu tür tedaviler hekim kontrolünde yapılması gerekmektedir.

Hekim hastasını artık modern tıp ilminin yanında, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş merkezlerce eğitim aldığı GETAT uygulamalarını kullanarak da tedavi edebilecek. Bu eğitimleri alan hekimler Sağlık Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmaktadırlar.

Sağlık Bakanlığı onaylı diploma, belge ve sertifikalarım

Hekimler muayenehanelerinde ayrıca Sağlık Bakanlığından ayrıca özel izin alarak GETAT Ünitesi açmak suretiyle sadece izin aldıkları branşlarda geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını yapabilmektedir.

Ben, Gebze’de Arapçeşme Mahallesinde bulunan muayenehanemde Akupunktur, Kupa- Hacamat ve Sülük tedavileri uygulamak üzere Bakanlıktan özel olarak izin aldım. GETAT Ünitemde bu uygulamaları yasal olarak yapmaktayım.

GETAT Ünitemiz – Akupunktur, Kupa – Hacamat ve Sülük Tedavileri için Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.

GETAT Ünitemiz

GETAT Ünitemizde akupunktur için gerekli olan her çeşit ve boyda akupunktur iğneleri bulunmaktadır. Hem genel hem de kulak akupunkturu için özel, tek kullanımlık iğneler kullanılmaktadır. Her iğne her hasta için bir kez kullanılıp atılmaktadır.

Kupa ve hacamat için kullanılan kupalarımız Bakanlık onaylı merkezlerden temin edilmektedir. Tek kullanımlık plastik bardaklardır. Kullanım sonrası atılmaktadır.

Sülüklerimiz, tıbbi sülükler olup, Bakanlık tarafından takip edilen üretim çiftliklerinden temin edilmektedir. Yine her hasta için bir defa kullandırılıp yönetmeliğe uygun şekilde bertaraf edilmektedir. Tıbbi Sülük tedavisi

Kliniğimiz temizlik ve hijyen bakımından akılda hiç bir soru işareti bırakmayacak derecede özenli temizlenmektedir. Tedavi için kullanılan tüm demirbaş aletlerin sterilizasyon işlemleri tarafımızdan bize ait olan otoklavla gerçekleştirilmektedir.

Hasta takip ve kayıtlarımız büyük bir gizlilik içinde arşivlenmektedir. Kişisel sağlık verilerinin saklanmasına yönelik tüm tedbirler alınmıştır.

Kliniğimizde gönül rahatlığı ile tedavinizi olabilirsiniz.

Kategoriler: Klinik

1 yorum