Bize sorulan en sık sorulardan biri de hacamat fiyatları ve kaç kupa atıldığıdır. Kupa sayısına göre hacamat fiyatları ‘nın değişmesi klinik/muayenehane gibi yerlerde imkansızdır.

Kliniğimiz, Bakanlık denetiminde bir ayaktan teşhis tedavi merkezi olarak ruhsatlandırılmıştır. Bu yüzden kliniğimizde uygulanan tedaviler “seans” olarak adlandırılır ve her seans için sabit belirlediğimiz ücret tarifemiz vardır. hacamat fiyatları uygulanan seans sayısına göre değişim gösterebilir.

Hacamat tedavisi hakkında daha önce bu yazımızda söz etmiştik, hacamatın nasıl uygulandığını ve hacamat tedavisinin nelere iyi geldiğinden bahsetmiştik. Ayrıca hacamatla beraber kupa tedavisi uygulaması hakkında da bilgi vermiştik. Kupa tedavisi çeşitlerinden olan hacamat tedavisinin kupadan tek farkı kesi atılarak cildin kanatılmasıdır.

Gebze’de bulunan kliniğimizde Sağlık Bakanlığı tarafından özel izin verilerek açılmış geleneksel ve tamamlayıcı tıp ünitemizde kupa tedavisi ve hacamat uygulamaları yapmaktayız. Kliniğimiz Gebze’de kupa tedavisi, hacamat tedavisi, akupunktur tedavisi ve sülük tedavisi yapmaya yetkilendirilmiş tek kliniktir.

Aralık Ayı Hacamat Günleri >>>

Gebze’de hacamat tedavisi hizmeti veren birim olarak hacamatın tıbbi anlamda uygulanması ve hastalara modern tıbbın yanında şifa amaçlı tatbik edilmesi konusunda özen gösteriyoruz. Klinik olmamızdan dolayı yaptığımız tüm işlemlerimizde hijyenik ve güvenilir malzemeler kullanıyoruz. Bu da maliyetimizi oldukça arttırmaktadır. Ama bizim için her zaman sterilizasyon önceliklidir.

Hacamat Fiyatları

Klinik şartlarda hacamat fiyatları atılan/çekilen kupa sayısına göre değil yapılan seans sayısına göre belirlenir. Hangi hastaya kaç seans uygulanacağı ise yapılacak muayene ile tespit edilir. Seanslarda kaç kupa atılacağı hakkında öngörü için bu muayene gereklidir. Ama atılacak kupa sayısı seans ücretini değiştirmez.

Biz genel olarak bir seansta en az 3 en fazla 15 kupa uygulayabiliyoruz. Bu kupaların durumuna göre de hacamat uygulanmaktadır. (Hacamat nasıl uygulanıyor?)

Hacamat tedavisinin neden yapılması gerektiği ve öncesinde / sonrasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bu yazılarımızı okuyabilirsiniz. Vücuda direnç katan ve hastalıklardan koruduğuna inanılan hacamat tedavisi bazen tek seans bazen de haftalık olarak uygulanabilmektedir.

Dinen hacamat sünnet sayılmakta ve sene de en az 2 defa hacamat uygulanması gerektiğine inanılmaktadır. Mekanizma tam bilinmese de sürekli hacamat yaptıran kişilerin hastalıklara daha dirençli olduğu görülmektedir.

Gebze Hacamat Fiyatları

Kliniğimizde hacamat fiyatları seanslara göre belirlenmektedir. Seanslar ise tedavi öncesinde ücretsiz olarak yapacağımız muayene ile belirlenmektedir.

Siz de ücretsiz ön muayene için bu sayfadan randevunuzu oluşturabilir, ya da 05380852400 numaralı telefonu direk arayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Dr. Fatih Hakan ÇAM


0 yorum