Ağrısız, acısız, yatak istirahatsiz, iş gücü kaybı olmadan tatbik olunan bir tedavi metodu olan hacamat, uygun zaman dilimlerinde belli aralıklarla usulüne uygun olarak yapılırsa, vücudun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, serbest radikaller, kullanılan ilaçların ve hormonlu gıdaların vücutta bıraktığı kalıntılar temizlenerek bedenimizin normal formuna kavuşması sağlanmış olur.

Bu sayede bağışıklık sistemi kuvvetlendirilir, vücut direnç kazanır. Kandan atılan birikmiş ağır metal ve toksinler sayesinde ödemler çözüleceği için el ve ayaklardaki şişlikler iner, kişi kendini çok daha rahat hisseder.

Hacamatı neden yaptırmalıyız?
Hacamat kupa çekilmiş bölgenin bistürü ile kanatılması ve sonra yeniden kupa uygulanması işlemidir.

Hacamat sonrası kan üretimi ile görevli organlar olan dalak, kemik iliği ve karaciğer uyarılır. Vücut taze kan üreterek organları besler. Beyin fonksiyonları canlanır. Ağrılar giderilir. İleride oluşabilecek muhtemel hastalıklar önlenmiş olur. Bel, boyun fıtığı, eklem ağrıları, karaciğer, kalp hastalıkları, psikolojik hastalıkların ve bunun gibi tüm kronik hastalıkların tedavisinde faydalıdır. (Hacamatın diğer faydaları)

Göze canlılık verir, görme kabiliyetini artırır. Unutkanlık ve dikkat eksikliği olanlar, okuduğunu zor anlayanlar ve baş ağrısı şikayeti olanlar için kafadan hacamat çok daha faydalıdır.

Hacamat ile genel vücut sağlığına kavuşur ve stresi azaltıp çabuk sinirlenmeyi önlediği için vücudu rahatlatmak için en etkili yöntemdir.

Hacamat

Nezle, grip gibi üst solunum yolu hastalıklarında iyileşme sürecini hızlandırır, kronikleşmiş baş ağrılarını geçir, kan yapımını uyarır. Kansızlık (anemi) tedavisine yardımcı olur.

Hacamat, epilepsi nöbet şiddetini ve sayısını azaltır. Tembellik ve uyuşukluğu giderip, vücudu sıfırlar ve enerjik hissetmenizi sağlar.

Kronik hastalıkların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olarak bu hastalıklarda ilaç kullanımını azaltır. Hacamat refleksleri güçlendirir. Kas ve bağ dokusundaki esnekliği artırır ve dokulardaki, eklemlerdeki sertlikleri yumuşatır.

Kan damarlarındaki geçirgenliğini artırır, böylece organlara daha fazla oksijen gider, hücreler yenilenir. Görme hücrelerini de yenileyip gözlerin daha keskin görmesini sağlar. Göz hastalıklarının tedavisine de yardımcı olur.

Hacamat yaptırmak sinirleri rahatlatıp tüm uyku problemlerini giderir. Uykusuzluk, rahatsız uyuma, uykuyu alamama gibi problemler için hacamat yaptırmak çözüm olabilir.

Regl dönemi düzensizliklerini giderir, regl döneminin ağrılı, kramplı geçmesini önler.

Cildin oksijenle beslenmesini sağlayıp, cilt hastalıklarını önlemede çok etkili olduğu için ciltte ve vücutta yağlanmayı önler.

Yüksek olan tansiyonu düşürür. Böylece yüksek tansiyonun neden olduğu birçok hastalık önlenmiş olur. Mutluluk hormonu olan endorfin, serotonin salgılatır.

Hacamat, vücuttaki iltihabı giderir. Sinüzit tedavisinde bağışıklığı güçlendirir.

Hacamat, damarlardaki esnekliği artırıp hemoroid basur oluşumunu önler. Var olan basurların geçmesini sağlar.

Hacamat, damarları temizleyip yüksek kolesterolü düşürür.

Hacamat, göz ağrısı ve göz tansiyonunda hemen etkisini gösterir.

Hacamatın dikkat eksikliği konsantrasyon bozukluğu gibi zihinsel faaliyetlerde iyileştirici etkisi vardır.

Hacamat, pıhtıları doğal yoldan eritip varislerin geçmesini sağlar.

Gut ve romatizmanın metabolik birikintilerini temizler.

Hacamat, kan dolaşımını artırıp vücuttaki ağrıları giderir. Bütün hastalıklarda diğer medikal veya cerrahi tedavileri destekler.

Hacamat, yüz felcinin ilk aşamalarının tedavisinde çok önemli rol oynar.

Karaciğer hastalıklarında hasarı önler. Kan üretiminden sorumlu karaciğer, kemik iliği, dalak gibi organları uyarır.

Çocuklarda huzursuzluk, sakin olamama, uyku sorunlarında tedavi edicidir. Hacamat çocuklarda dikkat dağınıklığı, hiperaktivite, ders çalışamama gibi sorunların tedavisinde oldukça başarılıdır.

Hacamat, yaraların iyileşmesini hızlandırdığı için her türlü ülser türünün tedavisinde etkilidir.

Düzenli hacamat yaptırmak organlardaki mevcut hasarları, fonksiyon bozukluklarını tamir eder.

Hacamat, felç ve inmelerde hem koruyucu hem de tedavi edicidir.

Hacamat, damar tıkanıklığını önler ve tıkalı damarları açar.

Hacamat, ödemi söker ve ödemin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Hacamat, kan dolaşımını, vücudu, boğazı, omuzları ve göğsü rahatlatır. Bütün organ fonksiyonlarında metabolizmayı düzenlemede tetikleyici rol oynar.

Hacamat, psikolojik travma sonrası bozuklukları aşmada çok yardımcıdır.

Hacamat bazı bel ağrısı türlerinin de iyileşmesinde çok etkilidir.

Hacamat cinsel sorunların tedavisinde etkili olması nedeniyle kısırlık, üreme problemleri ve libido kaybı gibi rahatsızlıklarda güvenle uygulanabilir.

Hacamat, yüksek kolesterol, diyabet ve inme tedavisinde önleyicidir veya rahatlama sağlar.

Hacamat, astım, zatürre ve göğüs ağrısı hastalığı olan insanlar için çok yararlıdır.

Migren şiddetli baş ağrısı, mide bulantısı ve ışığa duyarlılık şeklinde belirti veren modern çağ hastalıklarındandır. Hacamat damarlardaki kirli kanı temizleyip migrene şifadır.

Hacamat, eklem ve kasları rahatlatıp bu bölgelerde görülen ağrıları geçirir.

Hacamat ergenlik sivilcelerini en az yüzde elli oranda yok eder.

Hacamat, hassas bağırsak sendromu, mide ağrısı, ishal, gastrit gibi sindirim sistemi hastalıklarının geçmesine yardımcı olur.


1 yorum

Gebze'de Hacamat Tedavisi - Dr. Fatih Haklan ÇAM tarafından · 7 Temmuz 2019 17:10 tarihinde

[…] sayesinde bir çok hastalık tedavi edilmekle beraber aynı zamanda dini açıdan da önemi bulunmaktadır. Hiç bir rahatsızlık olmasa da […]