Gebze’de bulunan kliniğimiz, hem modern tıp hem de mevcut tedavilerinize ek olarak gerekli tamamlayıcı ve geleneksel tıp uygulamaları yapmak üzere hizmetinizdedir.

Kliniğimiz, Sağlık Bakanlığı tarafından geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları olan akupunktur, kupa – hacamat ve sülük tedavilerini yapmak üzere yetkilendirilmiştir. Uygulamalarımız klinik şartlara en uygun haliyle yapılmakta olup, kişiye özel tek kullanımlık malzemeler kullanılmaktadır.

Klinik Danışma Masası

Kliniğimiz, danışma, bekleme odası, doktor odası, muayene odası ve GETAT Ünitesi’nden oluşmaktadır. Tüm geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarımızı GETAT Ünitemizde yapmaktayız.

GETAT Ünitemiz

GETAT Ünitemizde geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarımız için olması gereken tüm malzemeler bulunmaktadır. Sizin konforlu ve rahat bir şekilde tedavi olmanız için özel sedye ve koltuklarımız mevcuttur. Geniş ve ferah odamız tam aydınlatılmış ve sizin ruhunuza hitap edecek şekilde düzenlenmiştir.

Kliniğimiz ve Tedaviler

Kliniğimiz de uyguladığımız geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarından Akupunktur tedavisinde özel akupunktur iğneleri kullanılmaktadır. Bu iğneler kıl kadar ince can yakmayan ve tek tek paketler halinde hazır tutulmaktadır. Her bir iğne her hasta için özel olarak açılıp uygulanır. Daha sonra atılmaktadır.

Kupa – Hacamat Uygulaması için kullanılan kupalar tek kullanımlıktır. Özel pompaları sayesinde vakumlama işlemi yapılmaktadır. Tekrar tekrar kullanılmadan tedaviden hemen sonra atılmaktadır.

Tıbbi Hacamat nedir?

Hacamat nasıl yapılır?

Hacamat Günleri

Hacamat işlemi neşter ile yapılmaktadır. Böylece her hasta için özel ve steril paketinden çıkarılmış kesici aletler kullanılmış olur. Neşter ile atılan çizikler, jilete göre daha temiz olduğu için hem iyileşme süreci kısa olmaktadır hem de iz kalmamaktadır.

Hacamat esnasında ve sonrasında sterilizasyon şartlarına çok dikkat edilmektedir. Yara yerlerinin temiz kalması izsiz iyileşme sürecini hızlandırır. Hacamat sırasında ve sonrasında hacamat uygulanacak bölgenin deri temizliği için tıbbi ürünler kullanıldığından iyileşme daha hızlı olmaktadır. Steril tek kullanımlık yara kapatıcılarla yara kapatılarak işlem tamamlanır.

Sülüklerimiz, Sağlık Bakanlığınca uygun görülen tıbbi sülükler olup, yine Bakanlığın izin verdiği onaylı üretim çiftliklerinden temin edilmektedir. Bu sayede sülükler hem daha temiz hem de enzim salgıları daha kuvvetli olabilmektedir. Kullandığımız sülükler klniğimizde normal şartlarda ve sürekli suları yenilenerek saklandığından kullanımı esnasında ve sonrasında komplikasyon gelişme riski diğer sülüklere nazaran yok denecek kadar azdır.

Tıbbi Sülük Nedir?

Sülük ve Salgıladığı Enzimler

Sülük Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Klinğimiz tüm bu şartlarda sizlere hizmet etmekte ve sizi şifaya kavuşturmayı hedeflemektedir.

Loading...

0 yorum