oksijen 3Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3). Ozon, atmosferde genel olarak iki atomlu halde bulunan normal atmosferik oksijene (O2) nazaran çok daha yüksek enerji taşıyan bir yapıya sahiptir. Ozon, atmosferin bir kaynağı ve oksijenin yüksek enerjili halidir.

Üçüncü atom yüksek bir enerji ile atmosferik atoma bağlanır, böylece yüksek enerji taşıyan bir(O3) molekülü oluşur. İsmi yunanca koklamak manasına gelen ozein’den gelir. Bünyesinde yüksek enerji barındıran O3’ün, O2’ye göre çok güçlü anti-oksidan etkisi vardır.

Ozon’un saglık alanında kullanılmasına Ozon Terapi (Ozon Tedavisi) denir. Ozon tedavisi ile kanserden diyabete, tansiyondan böbrek rahatsızlıklarına kadar pek çok hastalığın tedavisinde başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Ozon Tedavisi birçok patolojik durumu iyileştirir veya tamamen düzeltir. Bu olumlu sonuçlar bir seri tıbbi araştırma ve tıbbi yayın ile kanıtlanmış olmakla birlikte kural olarak hastalıkların tedavisinde ozon, diğer tedavilere ek olarak “Tamamlayıcı Tıp” kuralları içerisinde uygulanır.

İlk kez 1880‘li yıllarda uygulandı. 120 yıldan fazla zamandır uygulanan Ozon Terapi, günümüzde “ozon uygulama sertifikası” almış hekimler tarafından uygulanır.

Category
Tags

No responses yet

    Bir cevap yazın