Sık Sorulan Sorular

Akupunktur, Kupa & Hacamat ve Sülük Tedavileri hakkında

Mesleki tecrübem ve hastaya yaklaşım tarzımla hastalarımın en doğru şekilde yönlendirmesini yaptığıma inanıyorum. Eğer rahatsızlığınızı tedavi edemeyeceğimi düşünüyorsam bunu açıkca söylüyorum. 

Eğer tedavi uygulanamayacaksa yapılması gerekenleri veya aslında hangi uzmana gitmeniz gerektiğini de detaylı şekilde izah ediyorum.

Akupunktur, Kupa & Hacamat ve Sülük gibi tedavilerin Sağlık Bakanlığı onaylı kliniğimizde, muayenehane gibi temiz ve hijyenik bir ortamda yapılması olası kontaminasyon (bulaşıcı hastalık) riskini minimuma indirecektir.

Kullandığımız malzemelerin hepsi tek kullanımlık ve steril ürünlerdir.

Hastanın sağlığının daha ön planda olduğu kanasıyla  ve sürekli denetim altında olduğumuzdan güvenle tedavinizi yaptırabilirsiniz.

Her hangi bir olumsuz durumda yine aynı adresimizde olacağız. Size her zaman kapımız açıktır.

Akupunktur tedavisi kıl kadar ince iğnelerle yapılmaktadır. İğnenin cilde teması esnasında sinek ısırığından daha az bir acısını hissetseniz de tedavi süresince başka bir acı duymazsınız.

Hacamat esnasında kupa işleminden sonra uygulanan küçük kesiler esnasında sinek ısırığı kadar bir acı duyarsınız.

Sülük cilde tutunduğu anda çok ince bir acı hissedersiniz. Kan emmeye devam ederken tatlı bir kaşıntı olabiliyor.

Seanslar genel muayene ve sonrasında tedavi uygulaması şeklinde yapılıyor. Akupunktur, hacamat ve sülük tedavilerinin her biri en az 30 dk sürmektedir. 

Bu tedaviler peşi sıra yapılacaksa her bir tedavi için ayrı ayrı 30 dk olarak hesap etmek uygun olacaktır.

Sülük tedavileri tıbbi sülükler ile yapılmaktadır. Tıbbi sülükler Bakanlık onaylı çiftliklerde özel olarak üretilir. Uygun şartlarda kliniğimize nakledilir.

Her hasta için ayrı sülük uygulanır ve uygulama yapılıp işi biten sülükler yasa gereği uygun şekilde bertaraf edilerek tıbbi atık olarak gönderilir.

Akupunktur tedavisi esnasında kıl kadar ince çelik iğneler kullanılmaktadır. Bu iğneler her hasta için ayrı paketten çıkarılır ve tek kullanımlıktır. Tedaviden sonra yeniden steril edilmez, direk atılır. 

İğneler ilaçlı değildir. Üzerlerinde herhangi bir ilaç/kimyasal madde bulunmaz. Etkilerini, vücuda batırıldıkları noktaları uyarmak suretiyle gösterirler.

Ücretsiz Ön Muayene için Randevu Oluşturun

Size en uygun tedaviyi belirlemek almak için randevu alınız. 

Muayenehane

ADRES

Arapçeşme Mah. Kavak Cad.

No: 32/5 GEBZE/Kocaeli

İletişim

Telefon: +90 538 085 24 00

SAATLERİMİZ

Hafta İçi: 17:00 – 19:00

Cumartesi: 10:00 – 15:00