İnsanın kendinde var olduğuna inanılan enerji şekline biyoenerji denilir. İnsan ruh ve bedeni ile bir bütün olarak vardır. Batı tıbbı (modern/ortodoks tıbbı) insanı hastalığın olduğu şekliyle ele alırken holistik yaklaşım insanı ruh ve beden olarak bir bütün halinde ele alır ve değerlendirir.

İnsan kendi yaşam enerjisini yönetir ve hayatında kullanır. Bu enerjisini çevresinden alır ve çevreyle bu enerji sayesinde sürekli alışveriş halindedir. Ancak zaman içinde karşılaştığı (fiziksel ve manevi) olumsuzluklar ve travmalar nedeniyle kaybettiği enerjisinin takviye edilmesi gerekir ki işte bu noktada iki seçeneği vardır:

Ya bir takım teknikler uygulayarak kendi enerjisini yükselterek ve düzenleyerek normal düzeye getirecek. (Self-healing)

Veya enerji düzenini sağlamak için bu konuda kendini yetiştirmiş ve evrenin enerjisini kendisine aktarmaya yetenekli bir biyoenerji uzmanına danışması gerekecektir.

Her halükarda insanda beş çakranın da açık ve enerji akışına müsait hale gelmesi gerekecektir. Enerji bu çakralar sayesinde evrenle bağlantılı kaldığı sürece sağlıkla akacak ve kişi şifada kalacaktır.

1 yorum

Biyoenerji Nedir? - Gebze Akupunktur Gebze Hacamat Gebze Kupa · 7 Temmuz 2019 17:11 tarihinde

[…] dengelenmesi, bu bağları keşfetmemizi ve onlardan kurtulmamızı sağlayan bir yöntemdir. Bioenerjinin dengelenmesi; metafiziğin, psikolojinin bütünsel sağlık ve gıdanın, doğu ve batı […]