Gebze’de bulunan kliniğimizde Sağlık Bakanlığı tarafından oanylanmış olarak Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları yapılmaktadır. Doktorumuz Fatih Hakan ÇAM tarafından yönetilen kliniğimiz temiz ve güvenilir şekilde size en iyi hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Kliniğimiz’de Uygulanan Tedaviler

Akupunktur

İğne batırarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Geleneksel Çin Tıbbına ait 4000 yıllık bir uygulamadır. İlaçsız, yan etkisiz ve enerji tıbbına dayanan bir tedavi şeklidir.

Akupunkturda esas olan tıkanıklık olan kanalı tespit edip en uygun noktadan iğnelemektir. İğne uygulanan bölgedeki blok/tıkanıklık ortadan kalkar ve sirkülasyon yeniden bir düzene girer.

Kupa & Hacamat

Geleneksel tedavi yöntemlerinin belki de en eskisidir. Eskiden hayvan boynuzları ile yapılıyorken zamanın gelişimi ile bardak ile uygulanmaya başlamıştır. Halk arasında bardak çekme olarak da tanımlanır.

Kliniğimizde temiz ve güvenilir olması nedeniyle tek kullanımlık plastik kupalar kullanılmakta ve işi bittikten sonra atılmaktadır.

Kupa sonrası cilt üzerine kesi uygulanarak kanama yapılması işlemine hacamat denir. Hacamat, her ne kadar dinimiz açısından olarak Peygamber Efendimiz tarafından da uygulanmış ve tavsiye edilmiş olsa da aslına bakılırsa halen batı toplumları başta olmak üzere tüm dünyada tedavi amacıyla kullanılmaktadır.

Sülük Tedavisi

Tıbbi özelliğe sahip sülüklerle özellikle kan dolaşımının bozulduğu damarsal problemler için kullanılmaktadır. Sadece pis kanı emmesi değil salgılandığı yüzlerce enzim sayesinde şifa vermektedir.

Kliniğimizde Bakanlık onaylı tıbbi sülükler tek seferlik kullanılıp sonrasında yönetmelik şartlarına uygun şekilde bertaraf edilmektedir.

BiyoEnerji Tedavisi

Vücudun kainat enerjisi ile dengelenmesi ve bu sayede rahatsızlıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir uygulamadır.

Biyoenerji uygulaması hakkında daha fazla bilgi >>>

Vücudumuzde 7 adet çakra merkezi bulunmakta ve bu merkezler Qi enerjisi dediğimiz bir enerji akmaktadır. Bu enerji akışındaki dengesizlik hastalıklara yol açmaktadır. Akupunkturdaki gibi bu enerjinin de düzeltilmesi sağlanarak tam şifaya erişmek mümkün olur.

Pozitif Telkin Yöntemleri

Uyku uyanıklık arasında bilinç henüz yerindeyken, beyin dalgaları ile beyne iletilen her mesaj kişinin bilinç altına kazınır. Bu anda verilecek mesajlarla kişi en doğru şekilde yönlendirilirse karşılaştığı problemlerinde üstesinden gelir.

Sigara bırakma, zayıflama, motivasyon ve başarı arttırmaya yönelik bir çok amaçla kullanılabilir.

Tedavilerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için: 0 538 085 20 44


0 yorum